Andersa 20, Koszalin

Historia nieruchomości

Koszalin to drugie co do wielkości miasto na Pomorzu Zachodnim. Do Morza Bałtyckiego jest stąd zaledwie 11 kilometrów, co pozwala amatorom słonecznych i wodnych kąpieli na korzystanie z uroków pobliskich plaż. Koszalin jest również większym ośrodkiem kulturalnym w regionie.

W samym sercu Koszalina znajduje się ulica Andersa, na której znajdziemy wiele zabytkowych kamienic, wybudowanych jeszcze w XIX wieku.

Kamienicę na ulicy Andersa pod numerem 20 koszaliński magazyn „Prestiż” określił mianem najlepszego adresu w mieście. Lokalizacja to jeden z niewątpliwych atutów budynku. Znajduje się on w ścisłym centrum, skąd spacerem można dotrzeć do wszystkich najważniejszych miejsc i instytucji. Czytaj dalej.

To pełna zieleni okolica, pozwalająca na kontakt z przyrodą i odpoczynek na łonie natury. Park im. Książąt Pomorskich z Filharmonią Koszalińską jest doskonałym miejscem spacerów i obcowania ze sztuka i kulturą. Nieco dalej znajduje się Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego nazywany najpiękniejszym amfiteatrem w Polsce, gdzie organizowane są liczne koncerty i występy kabaretowe.

Sama kamienica z numerem 20 posiada bogatą historię. Budynki pochodzące z początku XIX wieku dały początek tradycji koszalińskiego drukarstwa. Przez dziesięciolecia były także siedzibą redakcji różnych gazet: „Koesliner Zeitung”, „Głosu Pomorza” czy „Głosu Koszalińskiego”. Mieszkańcy miasta kojarzą ten adres przede wszystkim  z siedzibą Państwowych Zakładów Graficznych.

Kamienica została wybudowana w 1822 roku na zlecenie Friedricha Hendessa, który urządził w niej zarówno drukarnię, jak i swoje mieszkanie. Okazało się to świetną decyzją, ponieważ w 1825 roku powstała miejska gazeta „Koesliner Zeitung”, która ukazywała się nieprzerwanie przez ponad 100 lat, bo aż do 1945 roku. Drukarnia i redakcja gazety mieściły się właśnie przy Andersa 20.

Po wojnie, w 1950 roku, zaczął ukazywać się „Głos Koszaliński”. Pierwsza siedziba lokalnej gazety przy Andersa 20 mieściła wszystko: od korekty przez drukarnię, zecernię, aż po pokoje dziennikarzy. Charakterystyczny zapach farby drukarskiej czuć było już na ulicy. Z czasem, w związku z rozwojem, nowinkami technicznymi i kolejnymi maszynami, gazeta potrzebowała więcej przestrzeni i podjęła decyzję o zmianie siedziby.

Szkoda by było, żeby ta piękna kamienica, z bogatą przeszłością, została w dalszym ciągu pozostawiona sama sobie. Postanowiliśmy podjąć się jej rewitalizacji. Zgodnie z misją, którą się kierujemy, chcemy przywrócić jej odpowiednią pozycję na mapie Koszalina. Zależy nam, by poprawiać wizerunek polskich miast przy jednoczesnym zapewnieniu zysku naszym inwestorom. Jesteśmy przekonani, że kamienica przy Andersa 20 spełni pokładane w niej nadzieje, a my wraz z nowymi lokatorami napiszemy dalszą część jej historii.

W kamienicy po rewitalizacji będzie znajdowało się 28 lokali, a jej powierzchnia użytkowa wyniesie 665 m2.

Adres:ul. Andersa 20, Koszalin
Punkt lokalizacyjny:Ścisłe centrum Koszalina
Powierzchnia użytkowa:665 m2
Ilość lokali:28
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

95%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.