Głogowska 163, Poznań

Historia nieruchomości

Poznań to ważny ośrodek przemysłu, handlu, logistyki i turystyki, miasto o znaczeniu międzynarodowym. Bogata historia przeplata się tutaj z teraźniejszością i łączy pokolenia. Nieustanny rozwój, liczne inwestycje i atrakcje, jakie oferuje miasto, sprawiają, że jest świetnym miejscem do życia. Ulica Głogowska, znajdująca się w samym jego centrum, jest jedną z ważniejszych i najdłuższych ulic miasta. W jego granice została włączona w 1900 roku i nazywała się wówczas Glogauerstrasse. Głogowską została w 1919 roku i tak nazywa się do dziś, pomimo kilkukrotnej zmiany na przestrzeni lat. Nazwa nawiązuje do jej dawnego charakteru, szosy prowadzącej do Głogowa i Wrocławia, z którymi łączyła Poznań intensywna wymiana handlowa. Czytaj dalej.

Część współczesnej Głogowskiej, do lat 30. XX wieku nosiła nazwę Łazarskiej. Należy do Górczyna, dawniej wsi, która została przyłączona do Poznania. To tu właśnie znajduje się nasza inwestycja, narożna kamienica z numerem 163, dwupiętrowy budynek o powierzchni 982 m2. Naprzeciwko budynku stoi zabytkowy słup ogłoszeniowy, zaprojektowany przez Ernsta Litfassa, niemieckiego drukarza, wydawcę i wynalazcę. Przypomina on swoją obecnością ducha dawnego Poznania. Betonowe kręgi wieńczy kopuła z wykutą w metalu i bogato zdobioną różą wiatrów. W całym Poznaniu zachowało się jedynie 5 takich słupów.

Kamienica znajduje się w doskonale skomunikowanej części Poznania. Wzdłuż Głogowskiej biegną tory tramwajowe, dzięki czemu łatwo dostać się stąd do innych części miasta. Mnogość okolicznych sklepów, restauracji, kawiarni, placówek oświatowych i ośrodków kultury i zdrowia sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś specjalnie dla siebie. A gdy zamarzy Ci się odpoczynek wśród zieleni, z pomocą przyjdą pobliskie parki i skwerki. Jeśli cenisz sobie miejski styl życia, to będzie miejsce w sam raz dla Ciebie.

Kamienica Głogowska 163 w prestiżowej lokalizacji to świetna inwestycja, która z pewnością przyniesie zysk przyszłym inwestorom. Nieruchomość trafiła do naszego portfela w niecodzienny sposób. Jej właściciel był tak zadowolony z naszej współpracy przy rewitalizacji innej jego kamienicy (inwestycji na ul. Święty Marcin), że postanowił przekazać w nasze ręce kolejny budynek. Ponieważ naszą największą wartością są dobre relacje i ludzkie podejście, poczuliśmy się dumni i wyróżnieni.

Jako FID Group, poprzez nadawanie nieruchomościom nowego życia, chcemy pomóc polskim miastom w poprawie ich wizerunku. Chcemy również pomnożyć kapitał inwestorów, którzy obdarzyli nas ogromnym zaufaniem.

Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Punkt lokalizacyjny:Stacja Poznań Górczyn - 700m
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.