Mała Andrzeja 5, Inowrocław

Historia nieruchomości

Inowrocław to stolica Kujaw Wschodnich. Nazywany jest miastem na soli, dzięki bogatym złożom soli kamiennej. To właśnie sól była istotnym czynnikiem rozwoju miasta i regionu, wydobywano ją od czasów starożytnych, aż do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Miasto posiada status uzdrowiska i w dalszym ciągu funkcjonują w nim sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa. Warto wspomnieć, że jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych w województwie kujawsko-pomorskim. Pełni również funkcję ośrodka kultury. Wszystko to sprawia, że Inowrocław jest ciekawym, pełnym atrakcji i możliwości miejscem do życia. W samym sercu Inowrocławia, 200 metrów od Starego Miasta znajduje się niewielka, kameralna uliczka o nazwie Mała Andrzeja. To spokojna i zielona oaza w centrum dużego miasta. Można do niej dojechać tylko od jednej strony, dzięki czemu ruch samochodowy jest ograniczony i nie jest uciążliwy. Czytaj dalej.

Ta świetna lokalizacja umożliwia korzystanie z rozlicznych uroków miasta – zielonych skwerów, restauracji i kawiarni. Niedaleko znajdują się sklepy, w których można kupić wszystkie potrzebne rzeczy, poczynając od artykułów spożywczych, przez przemysłowe, a na odzieży i obuwiu kończąc. Pobliski skatepark wraz z placem zabaw dla dzieci to doskonałe miejsce do odpoczynku dla młodzieży i najmłodszych. Spacerkiem w chwilę dojdziesz na zadbany inowrocławski Rynek.

Na ulicy Mała Andrzeja pod numerem 5 znajduje się nasza inwestycja – trzypiętrowa kamienica z przyległą do niej oficyną i wewnętrznym podwórkiem. Budynek pochodzi jeszcze z XIX wieku, ma powierzchnię 850 m2 i po renowacji będzie się w nim mieściło 40 lokali.

Naprzeciwko kamienicy znajduje się plac, na którym bez problemu można zaparkować samochód, a za nim historyczny budynek Towarzystwa Gimnastycznego  „Sokół” pochodzący z 1884 roku. To najstarsza tego rodzaju budowla w Polsce i pierwsza siedziba Towarzystwa w całym zaborze pruskim. Po dziś dzień kultywowane są w niej dawne tradycje i odbywają się zajęcia miejscowego „Sokoła”.

Dostrzegliśmy olbrzymi potencjał tego budynku. Postanowiliśmy dać mu szansę na odzyskanie swojego dawnego uroku i na kolejne pokolenia zadowolonych mieszkańców. Ponieważ chcemy pomagać w poprawie wizerunku polskich miast przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego zysku naszym inwestorom, to kamienica Mała Andrzeja 5 doskonale wpisuje się w misję FID Group. Lokalizacja nieruchomości sprawia, że będzie idealnym miejscem do życia dla par, rodzin z dziećmi, singli czy studentów. Sprawdzi się także jako inwestycja w wynajem krótkoterminowy ze względu na bliskie sąsiedztwo Starego Miasta.

Adres:Mała Andrzeja 5, Inowrocław
Powierzchnia użytkowa:690,63 m2
Ilość lokali:29
Finansowanie:

90%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

35%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.