Mińska 9, Warszawa

Historia nieruchomości

Kamionek to urokliwa część dzielnicy Praga-Południe w Warszawie – pełen zieleni, z malowniczym Jeziorem Kamionkowskim i przepływającą nieopodal rzeką Wisłą. Kiedyś mała wieś, obecnie modna część stolicy z przytulnymi knajpkami na każdym rogu, sklepami i miejscami kultury, będąca idealnym miejscem dla młodych małżeństw, rodzin z dziećmi, singli i wszystkich osób, które chcą poczuć prawdziwego ducha tego miasta.

To również świetna lokalizacja, która, dzięki bliskości parku i licznych terenów zielonych, pozwala cieszyć się naturą, a jednocześnie jej niewielka odległość od centrum stolicy umożliwia korzystanie z licznych uroków miasta, jakie daje Warszawa. Tutaj właśnie znajduje się ulica Mińska, a na niej kamienica z numerem 9. Czytaj dalej.

Ulica Mińska jest najstarszą ulicą Kamionka, istnieje już od ok. 1850 roku. Przez wiele lat miała charakter przemysłowy. Jeszcze w XIX wieku powstała tu manufaktura lniana i jutowa.

Co ciekawe, przechadzając się po Mińskiej w latach 1917-18 można było natknąć się na samego Józefa Piłsudskiego. Mieściło się tu bowiem jego tajne mieszkanie oraz mieszkała przyszła żona marszałka – Aleksandra Szczerbińska.

Po odzyskaniu niepodległości budynki zostały przejęte przez Zakłady Amunicyjne „Pocisk”. W czasie PRL-u funkcjonowała tu Warszawska Fabryka Motocykli i Państwowe Zakłady Optyczne, a obecnie, w dawnych halach fabrycznych, mieści się Soho Warszawa, serce kreatywnej Pragi, czyli Centrum Kultury Pragi-Południe. To miejsce wyjątkowe i popularne nawet poza granicami Warszawy, o bogatej ofercie kulturalnej, organizujące wystawy i rozmaite eventy, lubiane przez artystów.

Sama Mińska 9 to wielorodzinna kamienica wzniesiona w latach 30. XX wieku, wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Pierwotnie posiadała trzy piętra oraz oficyny, w których mieściło się kilkadziesiąt lokali mieszkalnych. W przyziemiu działały lokale użytkowe, sklepy i warsztaty.

Przed wybuchem II wojny światowej należała do rodziny Kwaśniewskich, a w 1945 roku, na podstawie dekretu Bieruta, stała się własnością miasta. Kamienica była zamieszkiwana do 2003 roku, a następnie poddana rewitalizacji. W jej trakcie, w 2014 roku, na mocy pozytywnej decyzji o rozbudowie, została nadbudowana o jeszcze jedną kondygnację.

Poprzednim właścicielem kamienicy była hiszpańska spółka. W 2020 odkupiliśmy od niej budynek i zapragnęliśmy przywrócić mu dawną świetność i należne miejsce na mapie Warszawy. Misją FID Group jest odmiana losu nieruchomości i nadanie im nowego życia przy jednoczesnym zapewnieniu zysku naszym inwestorom i poprawie wizerunku polskich miast. Dlatego uznaliśmy, że kamienica na Mińskiej 9 idealnie wpisuje się w nasze cele.

Po rewitalizacji powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1950 m² i znajdują się w niej 52 lokale mieszkalne, z których część została już sprzedana, a inne czekają jeszcze na swojego właściciela.

 

Adres:ul.Mińska 9, Warszawa
Punkt lokalizacyjny:Stadion Narodowy PGE - 1,3 km
Powierzchnia użytkowa:1950 m2
Ilość lokali:55
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

95%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.