Nowogrodzka 10, Radom

Historia nieruchomości

Radom, drugi co do wielkości (zaraz po Warszawie) ośrodek miejski w województwie mazowieckim, jest świetnym miejscem do inwestowania. Jego bliska odległość od stolicy i dobre połączenie komunikacyjne sprawiają, że Radom to również atrakcyjne miasto do życia. Rozbudowywane obecnie radomskie lotnisko niebawem ma ponownie zostać uruchomione i odciążyć Lotnisko Chopina w Warszawie. Tym samym Radom zyska bezpośrednie połączenie z wieloma miastami na całym świecie, co dodatkowo podniesie jego rangę i zwiększy potencjał.

W samym centrum miasta znajduje się ulica Nowogrodzka z kameralną zabudową, wśród której dominują kamienice pochodzące z początku XX wieku. Świetna lokalizacja pozwala na korzystanie z możliwości, jakie daje mieszkanie w śródmieściu – wszystkie najważniejsze instytucje, restauracje, knajpki i kawiarnie znajdują się w odległości w sam raz na krótki spacer. Czytaj dalej.

Z ulicą Nowogrodzką styka się ulica Stefana Żeromskiego, która w dalszej części, w stronę Rynku, pełni rolę miejskiego deptaka. To właśnie tam zazwyczaj mają miejsce najciekawsze wydarzenia kulturalne organizowane w Radomiu. Natomiast bliskość Parku Kościuszki z zabytkowym drzewostanem pozwala wypocząć i zrelaksować się wśród zieleni.

Kamienica znajdująca się pod adresem Nowogrodzka 10, wraz z przyległą do niej oficyną, została wybudowana w 1918 roku. Obecnie jest wpisana do rejestru zabytków. W dawnych czasach należała do rodzin Samsonowiczów i Tukalskich. Jej niesamowitym walorem są przepiękne polichromie na klatce schodowej, które zdobią ściany i sufity kamienicy. To prawdziwe arcydzieła, które można podziwiać, wchodząc po schodach zabezpieczonych ozdobną poręczą. Balkony także zachwycają swoim kunsztownym, ażurowym wzorem. Po renowacji powierzchnia kamienicy wyniesie xx m2 i będzie mieściła 21 lokali mieszkalnych.

Szkoda, by taka piękna, zabytkowa kamienica, z ogromnym potencjałem i niezwykłymi polichromiami w dalszym ciągu ulegała stopniowemu zniszczeniu. Postanowiliśmy więc zainwestować w jej renowację i przywrócić jej dawną świetność. Jako FID Group chcemy zapewnić nowym mieszkańcom komfortowe warunki do życia, a naszym inwestorom odpowiedni zysk. 

A możliwości są spore – bliskość dworca, lotniska i centrum miasta sprawia, że będzie to idealna inwestycja np. pod kątem najmu krótkoterminowego. Komfortowe warunki mieszkalne z pewnością zachęcą również osoby szukające swojego miejsca na ziemi na dłuższy czas.

Adres:Nowogrodzka 10, Radom
Punkt lokalizacyjny:Urząd miejski w Radomiu 1km
Powierzchnia użytkowa:1220m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

95%

Postęp prac:

50%

Sprzedaż:

15%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

50%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

80%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

75%

Sprzedaż:

85%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy. To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.