Ołówkowa 16, Pruszków
Historia nieruchomości
Pruszków należy do aglomeracji warszawskiej i poza samą stolicą jest jej największym miastem. Doskonałe połączenie kolejowe z Warszawą umożliwia szybkie dotarcie do stolicy, co czyni lokalizację Pruszkowa niezwykle atrakcyjną. Z jednej strony można bowiem swobodnie korzystać z możliwości, jakie daje metropolia, a z drugiej strony cieszyć się z uroków mniejszego, a przez to spokojniejszego miasta.
Ulica Ołówkowa znajduje się niedaleko stacji kolejowej. Na tyle blisko, że spokojnie można dojść do niej pieszo, a jednocześnie na tyle daleko, by nie było słychać odgłosu przejeżdżających pociągów. W niedalekiej odległości mieszczą się również sklepy, restauracje oraz otwarte kilka lat temu centrum handlowe Nowa Stacja. Można tam nie tylko zrobić zakupy w ponad 120 sklepach, ale także zrelaksować się w kinie. W pobliżu znajduje się Park im. Tadeusza Kościuszki inaczej zwany Parkiem Sokoła, doskonały, by odpocząć wśród natury.
Ulica wzięła swoją nazwę od mieszczącej się tu od 1894 roku fabryki ołówków „St. Majewski, Zaborski i Starzeński”. Hale fabryczne zajmowały obszar pomiędzy ul. Ołówkową i ul. Obrońców Pokoju (dawniej Cedrową, od drewna cedrowego, z którego produkowano ołówki). Już przed II wojną światową zakład był znany praktycznie na całym świecie, a pruszkowskie wyroby eksportowane do Australii, Azji i obu Ameryk. Fabryka przetrwała zarówno obie wojny, jak i reprywatyzację i działa do dzisiaj. Dla uczczenia 125 rocznicy powstania, w 2014 roku, została przeniesiona do nowych budynków mieszczących się w Pruszkowie przy ulicy Kredkowej. Do dziś zachował się budynek i komin po dawnej fabryce oraz kapliczka i pruszkowskie miejsce pamięci po wydarzeniach II wojny światowej.
Teren po dawnych halach fabrycznych wykupił deweloper i dzięki temu ulica Ołówkowa zmieniła się w miejsce przyjazne mieszkańcom, z nowymi eleganckimi budynkami wielorodzinnymi. Planowano również rewitalizację zabytkowych budynków cegielni i przeznaczenia ich na lokale usługowe.
Na ulicy Ołówkowej, w kamienicy nr 14, czyli dokładnie obok naszej inwestycji, mieszkał przez dwa lata Leszek Serafinowicz, znany pod pseudonimem Jan Lechoń, polski poeta, prozaik, krytyk literacki i teatralny, co upamiętnia wmurowana w budynek tablica pamiątkowa.
Sama Ołówkowa 16 to kamienica z ogromnym potencjałem, której postanowiliśmy przywrócić dawną świetność. Naszą misją jest poprawa wizerunku polskich miast poprzez zmienianie losu nieruchomości i nadawania im nowego życia. Wszystko to realizujemy przy jednoczesnym zagwarantowaniu zysku naszym inwestorom.
Niebawem zaczniemy prace w kamienicy przy ulicy Ołówkowej. Oprócz rewitalizacji zamierzamy również dobudować dwie kolejne kondygnacje, co dodatkowo zwiększy opłacalność całego przedsięwzięcia. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami, którzy z przyjemnością podejmą się tego zadania, a przy tym zapewnią bezpieczeństwo prac remontowo-budowlanych.
Po rewitalizacji powierzchnia użytkowa kamienicy przy Ołówkowej 16 będzie wynosiła 1335 m2 i będzie mieściło się w niej 40 lokali. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom z jednego z najbardziej zaniedbanych budynków na tej ulicy stanie się prawdziwą perełką, gwarantującą swoim przyszłym mieszkańcom komfortowe warunki życia w nowoczesnej i zadbanej przestrzeni.

100%
20%
40%
Najnowsze realizacje

100%
100%
50%

100%
85%
80%
„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.
To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.