Piekary 13b, Poznań

Historia nieruchomości

Poznań to niezwykłe miasto. Jego bogata historia wciąż wyczuwalna jest podczas spacerów starymi uliczkami. Piekary to właśnie jedna z najstarszych ulic miasta, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Ulica Piekary swoją nazwę wzięła od piekarzy, którzy w średniowieczu licznie zamieszkiwali okolicę. Piekary były wówczas odrębnym przedmieściem znanym z zapachu świeżego chleba i chrupiących bułeczek. Jej niemiecka nazwa brzmiała Bäckerstrasse. Po odzyskaniu niepodległości została przetłumaczona na język polski i w niezmienionej formie nosi ją do tej pory. Czytaj dalej.

Nie ma lepszej lokalizacji na mapie Poznania. Spokojny spacer w 10 minut doprowadzi nas na Stary Rynek. Pełen zieleni, urokliwy Park Dąbrowskiego widać od razu po wyjściu z kamienicy z numerem 13b. Wystarczy go przeciąć, by znaleźć się w tętniącym życiem Starym Browarze. Wszystko to sprawia, że kamienica na ul. Piekary 13b jest świetnym miejscem nie tylko do inwestycji na krótko- lub długoterminowy wynajem, ale także idealnym miejscem do życia.

To tymi uliczkami przechadzał się w połowie XIX wieku Juliusz Słowacki. Mieszkał w wynajętym pokoju w kamienicy z numerem 12, praktycznie naprzeciwko naszej inwestycji. O tym, że podczas spaceru można było spotkać tu Wieszcza, informuje pamiątkowa tablica wmurowana w ścianę budynku.

Obok znajduje się kamienica z numerem 13, należąca niegdyś do znanego poznańskiego budowniczego i architekta Ludwika Frankiewicza. Był on zwolennikiem stylu secesyjnego, którym do tej pory możemy się zachwycać, patrząc na odnowioną kamienicę przylegającą bezpośrednio do budynku z numerem 13b.

Nieco dalej stał kiedyś wspaniały Odeon, miejsce spotkań spragnionych uciech poznaniaków. To tutaj koncertował Ignacy Paderewski. I tutaj po raz pierwszy w Poznaniu zorganizowano pokaz filmowy. W piwiarni ogrodowej wystawiano sztuki teatralne, działała scena letnia i muszla koncertowa, a w 1921 roku rozpoczął działalność Teatr Powszechny. Po I wojnie światowej właściciele kamienic stojących nieopodal postanowili wybudować pasaż handlowy, niezwykle ekskluzywny jak na tamte czasy.

Właśnie tutaj, pośród urokliwych budynków, będących świadkiem wielu doniosłych wydarzeń, na ulicy Piekary, której chodnikiem przechadzali się niezwykli ludzie, znajdziecie kamienicę, która zwróciła naszą uwagę. Drewniane podłogi, klatka schodowa z kręconymi, utrzymanymi w świetnym stanie schodami i sztukaterie zdobiące budynek sprawiły, że nie pozostaliśmy obojętni na jej urok. Zgodnie z naszą misją postanowiliśmy przywrócić jej należne miejsce na mapie Poznania i tchnąć w nią nowe życie, a przy tym zagwarantować zysk naszym inwestorom.

Po renowacji powierzchnia użytkowa kamienicy wyniesie 1589 m2 i znajdzie się w niej miejsce dla 62 lokali. Jesteśmy szczęśliwi, że dotychczasowi właściciele zaufali właśnie FID Group i że będziemy mogli uczestniczyć w tworzeniu nowej historii tego wspaniałego budynku wraz z jego przyszłymi mieszkańcami.

 

Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Punkt lokalizacyjny:Stary Browar, Poznań - 400 m, Rynek w Poznaniu - 800 m
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.