Starołecka 43, Poznań

Historia nieruchomości

Poznania przedstawiać nie trzeba. To miasto wojewódzkie z bogatą tradycją i historią. Jednak nie tylko ścisłe centrum miasta pisze jego opowieść. Ważną rolę odgrywają w niej również dalsze dzielnice. Kilka wieków temu były jeszcze odrębnymi jednostkami, jednak wraz z rozwojem metropolii zostały przez nią wchłonięte i stały się dzielnicami większego miasta. Tak było również ze Starołęką.

Starołękę na przełomie XIX i XX wieku można określić jako dynamicznie rozwijające się przemysłowe przedmieście Poznania. Od tej pory rosła w siłę, a na jej terenie powstawało coraz więcej rozmaitych zakładów i fabryk. Do miasta została oficjalnie przyłączona w 1925 roku. Czytaj dalej.

Jej główną arterią jest ulica Starołęcka, która biegnie wzdłuż rzeki Warty. To tutaj zlokalizowano większe zakłady, takie jak chociażby Fabryka Chemiczna, Polskie Zakłady Pirotechniczne, Elegancja Poznańska, sławny młyn Brummerów czy Wytwórnia Marmolad i Konserw Ruitera, wykupiona przez późniejszy Stomil.

Kamienica przy ulicy Starołęckiej 43 znajduje się w pobliżu linii tramwajowej, dzięki czemu łatwo dotrzesz stąd do centrum Poznania. Jeśli zasmakujesz w poznańskich atrakcjach i przegapisz porę powrotu do domu, bez żadnego problemu wrócisz do kamienicy komunikacją nocną. Bogata oferta kulturalna miasta sprawia, że z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla siebie.

Starołęcka to także świetna lokalizacja dla rodzin z dziećmi oraz miłośników wypadów za miasto i odpoczynku na łonie natury. Z jednej strony możesz korzystać z uroków i atrakcji, jakie daje miasto wojewódzkie, z drugiej cieszyć się bliskością przyrody. Do pięknego Wielkopolskiego Parku Narodowego z Jeziorem Góreckim jest stąd jedyne 20 km.

Zabudowa w okolicy nie jest taka zwarta jak w ścisłym centrum. Daje to poczucie większej przestrzeni i przestronności. Sam budynek zajmuje powierzchnię 930 m2 i zawiera 21 lokali mieszkalnych i 3 lokale usługowe.

Ponieważ w FID Group chcemy wywierać pozytywny wpływ na wygląd polskich miast i nadawać nowe życie budynkom, postanowiliśmy zainwestować w kamienicę przy Starołęckiej 43. Jej potencjał i świetna lokalizacja z pewnością przyniesie zyski współpracującym z nami przedsiębiorcom, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się komfortowymi warunkami.

Adres:Starołęcka 43, Poznań
Punkt lokalizacyjny:TWIERDZA POZNAŃ - Fort I "Röder" Las Dębiński Starołęka
Powierzchnia użytkowa:987
Ilość lokali:23
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

95%

Najnowsze realizacje


Osada Cetniewo
Adres:Harcerska 45, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:52-57 m2
Ilość lokali:6
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

100%

Sprzedaż:

85%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.