Zielona Residence, Łódź

Historia nieruchomości

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce – trzecim pod względem liczby ludności, a czwartym pod względem powierzchni. Dzięki rozwojowi przemysłu włókienniczego w zaledwie kilkadziesiąt lat zmieniła się z osady rolniczej w prawdziwą metropolię. To miasto o niepowtarzalnym charakterze, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Liczne działania podejmowane przez władze Łodzi sprawiają, że miasto z każdym rokiem rozkwita i staje się wspaniałym miejscem do życia, pracy i inwestowania.

To tu, niecałe 400 metrów od najsłynniejszej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej, w samym centrum tętniącego życiem miasta znajduje się ulica Zielona. Została ona wytyczona w I poł. XIX wieku podczas tworzenia nowej osady przemysłowej. Osiedlali się tam głównie tkacze, a ulica na początku została nazwana Dzielną. Po 1864 roku zyskała nazwę Zielona i nosi ją aż do dzisiaj, z krótką przerwą w latach 30. XX wieku i w okresie wojennym. Czytaj dalej.

Na ulicy znajduje się wiele ciekawych architektonicznie wielkomiejskich kamienic, wybudowanych w stylu secesyjnym z pięknymi polichromiami, wielobarwnymi posadzkami, oryginalnymi balustradami. Jedną z nich jest kamienica z numerem 17, której postanowiliśmy przywrócić dawną świetność i należne jej miejsce na mapie Łodzi. Trzypiętrowa kamienica z oficyną jest przykładem stylu secesyjnego Łodzi. Została zaprojektowana prawdopodobnie przez znanego łódzkiego architekta Dawida Lange, który następnie miał w niej swoją siedzibę. Fasada budynku posiada wiele kunsztownych elementów dekoracyjnych, obok których trudno przejść obojętnie. Zdobiony polichromią sufit kamienicy wspaniale oddaje charakter tego miejsca. Malowidła na ścianie klatki schodowej czekają na swoje odkrycie. W bramie można zauważyć właz do kanalizacji z widoczną datą 1910 i napisami w języku rosyjskim. Po prawej stronie widać historyczny wodopój. Ulica Zielona to prestiżowa lokalizacja, świetnie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami. Wzdłuż całej arterii przebiega linia tramwajowa, a w najbliższym czasie ma powstać przystanek łódzkiego metra. Dzięki temu można korzystać z licznych możliwości, jakie oferuje miasto – dostępnych na wyciągnięcie ręki kawiarenek, restauracji, barów, instytucji kulturalnych czy zielonych skwerów i parków. Do Manufaktury, galerii handlowej, symbolu nowoczesnego miasta, ośrodka kultury i miejsca spotkań wielu łodzian, dojdziesz spokojnym krokiem w 30 minut. To wszystko sprawia, że Zielona 17 jest idealną inwestycją zarówno, jeśli chodzi o wynajem, jak i codzienne życie czy prowadzenie biznesu. Misją FID Group jest zmiana wyglądu polskich miast i przywrócenie budynkom ich dawnego splendoru, przy jednoczesnym zapewnieniu zysku naszym inwestorom. Kamienica z numerem 17 to niewątpliwie budynek z ogromnym potencjałem, dlatego z przyjemnością podjęliśmy się rewitalizacji.
Adres:ul. Zielona 17, Łódź
Powierzchnia użytkowa:2482,68
Ilość lokali:47
Finansowanie:

50%

Finansowanie:

50%

Postęp prac:

25%

Najnowsze realizacje


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

75%

Sprzedaż:

70%


Baltic Nova
Adres:ul. Reja 2a, Władysławowo
Powierzchnia użytkowa:2187 m2
Ilość lokali:47
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

80%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

45%

Sprzedaż:

65%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.