Zielona Residence, Łódź

O NIERUCHOMOŚCI
Zielona Residence to przykład wzorcowej architektury secesyjnej. Prawdopodobnie została zaprojektowana przez znanego łódzkiego architekta Dawida Lange, który następnie miał w niej swoją siedzibę.

Zdobienia na fasadzie i francuskie balkoniki sprawiają, że ciężko przejść obok niej niepostrzeżenie. W środku wyjątkowy sufit ozdobiony polichromią, artystycznie kuta balustrada, ażurowe podstopnice i malowidła na ścianie klatki schodowej zachwycają każdego odwiedzającego. Zabytkowa architektura zostanie zmodernizowana o nowoczesne elementy, takie jak: rynny, nowe ocieplenie, parapety, brama i nowa elewacja, która jest wpisana do gminnej ewidencji. 

LOKALIZACJA
Ulica Zielona to doskonała lokalizacja dla wszystkich, którzy chcą żyć miastem, ale jednocześnie czuć spokój. Boczna ulica 400 metrów od słynnej Piotrkowskiej jest
świetnie skomunikowana – 4 przystanki tramwajowe i pierwsza linia metra za rogiem. W pobliżu restauracje całego świata, teatr, kino, puby, a także wszystko, co zapewnia komfort codzienności – Biedronka, hala Zielony Rynek (ze świeżymi warzywami i owocami), apteka i punkty usługowe. 

APARTAMENTY
W inwestycji dostępne są komfortowe
apartamenty od 25 do 65 m² w standardzie deweloperskim. Każdy ma również dostęp do własnej komórki lokatorskiej. Duży parking znajduje się 300 metrów od budynku.

Na ulicy znajduje się wiele ciekawych architektonicznie wielkomiejskich kamienic, wybudowanych w stylu secesyjnym z pięknymi polichromiami, wielobarwnymi posadzkami, oryginalnymi balustradami. Jedną z nich jest kamienica z numerem 17, której postanowiliśmy przywrócić dawną świetność i należne jej miejsce na mapie Łodzi. Trzypiętrowa kamienica z oficyną jest przykładem stylu secesyjnego Łodzi. Została zaprojektowana prawdopodobnie przez znanego łódzkiego architekta Dawida Lange, który następnie miał w niej swoją siedzibę. Fasada budynku posiada wiele kunsztownych elementów dekoracyjnych, obok których trudno przejść obojętnie. Zdobiony polichromią sufit kamienicy wspaniale oddaje charakter tego miejsca. Malowidła na ścianie klatki schodowej czekają na swoje odkrycie. W bramie można zauważyć właz do kanalizacji z widoczną datą 1910 i napisami w języku rosyjskim. Po prawej stronie widać historyczny wodopój. Ulica Zielona to prestiżowa lokalizacja, świetnie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami. Wzdłuż całej arterii przebiega linia tramwajowa, a w najbliższym czasie ma powstać przystanek łódzkiego metra. Dzięki temu można korzystać z licznych możliwości, jakie oferuje miasto – dostępnych na wyciągnięcie ręki kawiarenek, restauracji, barów, instytucji kulturalnych czy zielonych skwerów i parków. Do Manufaktury, galerii handlowej, symbolu nowoczesnego miasta, ośrodka kultury i miejsca spotkań wielu łodzian, dojdziesz spokojnym krokiem w 30 minut. To wszystko sprawia, że Zielona 17 jest idealną inwestycją zarówno, jeśli chodzi o wynajem, jak i codzienne życie czy prowadzenie biznesu. Misją FID Group jest zmiana wyglądu polskich miast i przywrócenie budynkom ich dawnego splendoru, przy jednoczesnym zapewnieniu zysku naszym inwestorom. Kamienica z numerem 17 to niewątpliwie budynek z ogromnym potencjałem, dlatego z przyjemnością podjęliśmy się rewitalizacji.
Adres:ul. Zielona 17, Łódź
Powierzchnia użytkowa:2482,68
Ilość lokali:54
Finansowanie:

85%

Postęp prac:

25%

Sprzedaż:

35%