Święty Marcin 32, Poznań

Historia nieruchomości

Z czym kojarzy Ci się Poznań? Zapewne w pierwszej chwili pomyślisz o koziołkach i znanych w całej Polsce pysznych rogalach świętomarcińskich, które wzięły swoją nazwę i kształt od miejskiej legendy. Podobno koń, na którym przejeżdżał święty Marcin, zgubił podkowę, która zainspirowała jednego z piekarzy do wypieku ciasta o podobnym kształcie. Teraz możemy cieszyć się tymi smakołykami w Dzień Świętego Marcina, który obchodzony jest 11 listopada. Poznań to niewątpliwie dynamicznie rozwijające się miasto, o bogatej historii i doskonałych perspektywach. Idealne miejsce nie tylko do inwestowania, ale także do życia. Czytaj dalej.

Tu, w samym sercu miasta, znajduje się ulica Święty Marcin, która zawsze odgrywała ważną rolę w życiu Poznania. Czy wiesz, że była to pierwsza ulica o asfaltowej nawierzchni w całym mieście? Swoją nazwę wzięła od historycznej osady istniejącej już w XII wieku. Przyłączono ją do miasta dopiero pod koniec XVIII wieku, a sama ulica jest stosunkowo młoda. Na dobre rozkwitła po 1870 roku, wraz z rozpoczęciem na niej budowy kilkupiętrowych kamienic.

Doskonała lokalizacja ulicy Święty Marcin pozwala na przyjemny spacer zarówno na Stary Rynek, jak i do Starego Browaru. Rozwinięta infrastruktura, liczne sklepy, bary i restauracje oraz świetna komunikacja z dalszymi dzielnicami miasta sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pobliskie parki zapewniają kontakt z naturą oraz umożliwiają uprawianie sportów. To idealne miejsce do życia dla każdego: singli, par czy rodzin z dziećmi.

Kamienica nosząca numer 32 powstała pod koniec XIX wieku. Od 1905 roku miała w niej swoją siedzibę Szkoła Handlowa Teofila Preissa, która kształciła polską kadrę pracowników biurowych. Do 1907 roku w podwórzu kamienicy mieścił się salon samochodowy Stanisława Brzeskiego, pioniera polskiego automobilizmu. To stąd pochodziły trzy pierwsze czerwone taksówki, zwane dorożkami samochodowymi, które zaczęły wozić poznaniaków. Były znakiem nadejścia nowej ery usług przewozowych i alternatywą dla dorożek konnych.

Kiedy tylko pojawiła się możliwość zakupu kamienicy, nie zastanawialiśmy się długo. Świetna lokalizacja i drzemiący w niej potencjał sprawiły, że postanowiliśmy poddać ją procesowi rewitalizacji, by przywrócić jej dawny prestiż. Misją FID Group jest dawanie drugiego życia budynkom, dzięki czemu możemy realnie wpływać na wygląd polskich miast, a jednocześnie zapewnić odpowiedni zwrot z inwestycji naszym partnerom.

Kamienica mieszcząca się pod numerem 32 urzekła nas swoją przestronnością i możliwościami aranżacyjnymi. Zachowała wiele ze swoich oryginalnych elementów, jak na przykład klatkę schodową z rzeźbionymi poręczami, która po renowacji niewątpliwie odzyska dawną świetność. Remont przeprowadzany na ulicy Święty Marcin pozwolił nam na m.in. podłączenie centralnego ogrzewania i światłowodu, dzięki czemu możemy zapewnić przyszłym lokatorom takie same warunki, jakie oferuje nowoczesne budownictwo. Wierzymy, że wspólnymi siłami, z pomocą najlepszych specjalistów damy nowe życie tej pięknej kamienicy i stworzymy przyjazne miejsce dla jej kolejnych lokatorów.

Po renowacji powierzchnia użytkowa kamienicy wyniesie 1142 m2 i będzie się w niej mieściło 39 lokali.

 

Adres:ul. Święty Marcin 32, Poznań
Punkt lokalizacyjny:Ścisłe centrum Poznania
Powierzchnia użytkowa:1142 m2
Ilość lokali:31
Finansowanie:

90%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

95%

Najnowsze realizacje


Nowa Pocztowa
Adres:ul. Andersa 20, Koszalin
Powierzchnia użytkowa:665 m2
Ilość lokali:28
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

95%


Piekary Residence
Adres:ul. Piekary 13b, Poznań
Powierzchnia użytkowa:1589 m2
Ilość lokali:58
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

85%

Sprzedaż:

85%


Głogowska 163
Adres:ul. Głogowska 163 - Poznań
Powierzchnia użytkowa:982 m2
Ilość lokali:21
Finansowanie:

100%

Postęp prac:

95%

Sprzedaż:

100%

„Największą wartość stanowią dla nas dobre relacje”

Odpowiedzialność i przyjazny kontakt z ludźmi to fundament, na którym od lat budujemy relacje prywatne i nasze firmy.

To właśnie dlatego ludzie chcą z nami inwestować wielokrotnie i właśnie dlatego spotkasz się u nas z prawdziwie ludzkim podejściem.